ziomSTORY to nowatorski projekt profilaktyczny. Jest on unikalną na skalę krajową inicjatywą: po raz pierwszy w Polsce grupa gimnazjalistów wraz z pedagogami i instruktorami stworzyła musical opowiadający historię młodzieży z podwórka.
Oprócz głównej fabuły, przedstawienie ubarwione jest pokazem umiejętności, które młodzi zdobyli na warsztatach m. in. żonglerki, jazdy na monocyklu, gry w Zośkę – footbag, tanecznych: break-dance i JFH – Jazz Funky Hip-Hop. Dekoracje wykonano na warsztatach street-artowych, a atrakcje wizualne oraz grafika, którą widzisz powyżej, powstała dzięki warsztatom medialnym. W musicalu wykorzystano piosenki hip-hopowe stworzone i wykonane przez samych młodych aktorów specjalnie na potrzeby ‘ziomSTORY’. Dodatkowo muzycznego wsparcia udzielili: raper EKS z Giżycka oraz DJ Antonio. Wykorzystano też fragmenty młodzieżowej Ewangelii czyli ‘Dobrej Czytanki wg św. zioma Janka’.
Co więcej w trakcie całorocznych przygotowań aktorzy-amatorzy uczestniczyli we wspólnych Naradach oraz korzystali z konsulatcji indywidualnych z pedagogiem, z którym również w chwilach kryzysu grupowego wyjaśniali swoje relacje.
Cała ekipa zaangażowanych liczy około 40 osób. A sam pomysł musicalu zrodził się w głowie koordynatora clubu – Beaty Lasota z inspiracji młodzieżą, pojawiającą się w młodzieżowym Clubie Zioma Janka. Projekt sfinansowany został przez m. st. Warszawa.

  • miejsce: Warszawa
  • rok: 2009